adblog

Přechod na velký formát diáře Franklin Covey, den 0 a půl

V minulém článku jsem popisoval cestu k formátu Classic u diáře FC. Protože mi některé formuláře chyběly, snažil jsem se vymyslet takové, které bych mohl použít co nejlépe.

Nejprve jsem určil oblasti, které chci danými formuláři postihnout. Výstupem byly tyto dokumenty: Záznam ze schůzky s definovaným programem jednání, Záznam ze schůzky s malou přípravou, Záznam ze schůzky s velkou přípravou, Týdenní záznamy, Týdenní zhodnocení a nepojmenovaný tahák do kompasu (abych nemusel každý týden přepisovat ty samé informace).

Nyní bylo nutné realizovat samotné formuláře. Navrhl jsem jejich obsah a porovnal s formuláři Davida Seaha (Printable CEO) a formuláři na DIYPlanner.com. Proč vymýšlet kolo, když to udělali ostatní. Zaktualizoval jsem obsah formulářů o chybějící položky, na které jsem nemyslel a které mi přišli užitečné.

Zbývala jejich softwarová realizace. OpenOffice Draw jsem kvůli pracnosti okamžitě zavrhl. Při pokusu realizovat formuláře v OpenOffice Writeru jsem skončil na nemožnosti nebo lépe řečeno mé neschopnosti nadefinovat si styl stránek odlišně a k tomu si donastavit další parametry pro tisk. Nakonec jsem se přiklonil k variantě, o které jsem uvažoval více než rok. Nákup Apple iWorks, neboť mým pracovním nástrojem pro osobní použití je Macbook Pro. Začal jsem tedy pracovat na formulářích v Apple Pages. Prvotní seznámení bylo trochu klikací, ale během několika minut to již vše šlo jako po másle. Připravil jsem si všechny potřebné formuláře. S těmito formuláři se rád podělím v rámci jiného příspěvku pod některou z vhodných licencí.

Po třídenní práci na formulářích, kdy jsem je od druhého dne neustále o drobnosti vylepšoval k dnešnímu stavu, mohu konstatovat, že kancelářský produkt Apple je opravdu prudce použitelný. A za oněch $15,99 opravdu stojí.